Mistrzostw Polski Młodzików.

Kategorie: Featured, Relacje

Bez medalu wróciła Amanda Pawlicka z Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików 12 letnich w Pływaniu, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawodniczka Piranii Jarocin dwukrotnie otarła się o podium zajmując 4 miejsca na 50 i 100 m stylem motylkowym. O prawo występu w mistrzostwach Polski młodzi pływacy walczyli na zawodach eliminacyjnych w poszczególnych województwach. Amanda wywalczyła sobie prawo startu w sześciu konkurencjach, jednak przepisy zezwalały udział tylko w czterech wyścigach w finałach mistrzostw. Pierwszego dnia pływaczka Piranii startowała w dwóch biegach: na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. W porannych eliminacjach zajęła siódme miejsce na 50 m delfinem i dziesiąte na 100 m zmiennym. W popołudniowych finałach najpierw bardzo dobrze wypadła w motylku, gdzie zajęła czwarte miejsce (31,85), a następnie wywalczyła dwunaste miejsce (czwarte w finale B) na 100 m zmiennym (1:15,35). W drugim dniu Amanda startowała na 100 m delfinem. Jak podkreśla jej trener - Witold Bierła: to jej najlepszy styl. Eliminacje rozbudziły nadzieje na medal, gdyż zawodniczka Piranii awansowała do finału z trzecim czasem (1:11,61). W ostatecznej rozgrywce jednak Amanda musiała uznać wyższość przeciwniczek, mimo że popłynęła po raz kolejny szybciej od swego rekordu życiowego. Uzyskała czas 1:10,90 i zajęła czwarte miejsce. Do medalu zabrakło jej 0,5 ...